Jäsenseurat

Ahlaisten Urheilijat, AhlU

Seuran YU-jaoston puheenjohtaja
Kristiina. Åkerlund
040-7232448
Sandöntie 100, 29700 Ahlainen
kristiina.akerlund@avena.fi

APK-maratoonarit ry

Puheenjohtaja
Jouni Mäkelä
050-5358139
jouni.makela@iki.fi
Pirinkatu 2 B 30, 29200 Harjavalta

Eurajoen Veikot, EuVe

YU-jaoston puheenjohtaja
Laura Nieminen
050-5203100
laura.nieminen@saastopankki.fi

Euran Raiku, EuRa

Toimisto
Kauppatie 4, 27500 Kauttua

Yleisurheilujaoston yhteyshenkilö
Arja Hakala
040 510 3177
arja.hakala@euranraiku.fi

Seuran puheenjohtaja
Hannu Aaltonen
040 515 4335
hannu.aaltonen@euranraiku.fi

Seuran toiminnanjohtaja
Teijo Kööpikkä
040 595 3213
teijo.koopikka@euranraiku.fi

Euran Työväen Urheilijat, ETU

https://www.facebook.com/ETU.EURA

Puheenjohtaja
Timo Stenberg
Uikkutie 8, 27500 Kauttua
050 059 8293
eurantyovaenurheilijat@hotmail.com

Harjavallan Jymy, HaJy

YU-jaoston puheenjohtaja
Kari Majuri
040 516 0305
karimajuri@gmail.com

Harjavallan Työväen Urheilijat, HTU

YU-jaoston puheenjohtaja
Tomi Rantanen
044 522 7836
tomi.rantanen76@gmail.com
Ilmarisenkatu 2b7 29200 Harjavalta

Hinnerjoen Yritys, HinnY

Puheenjohtaja
Jarmo Sjöblom
jarmosjoblom1@gmail.com

Honkajoen seudun Urheilijat, HSU

Arto Uusihonko
044 572 3548
arto.uusihonko@mhy.fi
Mustaniementie 4, 38950 Honkajoki

Isojoenrannan Mahti, IsoM

Pekka Nurmi
02-639 2515
pekka.ju.nurmi@gmail.com
Karjasillantie 58 28240 Pori

Kaaron Roima, KaaRo

YU-jaoston puheenjohtaja
Kari Välimäki 041 462 3968
Antintie 3, 26410 Kaaro

Kankaanpään Maratonklubi, KanMara

Jouni Välisalo
045 638 5101
kankaanpäänmaraton@jippii.fi

Kankaanpään seudun Leisku, KSL

Postiosoite
Torikatu 5 huon. 24, 38700 Kankaanpää

Toiminnanjohtaja
Tia Kraft
040 5331010
tia.kraft@leisku.fi

YU-jaoston puheenjohtaja
Matti Kero 040 820 0729
matti.kero@leisku.fi

Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Marja-Liisa Kero
040 573 6666
marja-liisa.kero@leisku.fi

Kankaanpään Urheilijat, KankU

YU-jaoston puheenjohtaja
Leena Loukkaanhuhta 044 578 8889
leena.loukkaanhuhta67@gmail.com
Isoviidantie 76, 38700 Kankaanpää

Karvian Kiri, KarKi

Jaakko Hietaluoma
Hietaluomantie 56
39930 Karvia
jaakko.hietaluoma@gmail.com

Kihniön Urheilijat, KihU

Puheenjohtaja
Johanna Kujansuu
Peuramäentie 28, 39820 Kihniö
045 121 1071
johanna.kujansuu@gmail.com

Kiikoisten Kirma, KiiKi

YU-jaoston puheenjohtaja
Hanna Pihlajamäki
041 343 2877
Huhtakuja 1, 38360 Sastamala
hanna.pihlajamaki@hotmail.com

Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Heidi Ojala 040 535 9686
heidiannimaria@hotmail.com
Kellarimäentie 3 38360 Kiikoinen

Kiukaisten Kisailijat, KiuKis

YU-jaoston puheenjohtaja
Pekka Lehtola
0400-869 978
1pekka.lehtola@gmail.com

Seuran nuorisovastaava
Katja Heino
050-586 7711
k.heino@luukku.com

Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu ry, K-KV

Puheenjohtaja
Katri Tuominen
040 197 8522
katri.tuominen72@gmail.com
Parmanseimi 4 32800 Kokemäki

Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Pilvi-Sisko Godin
pilvisisko.godin@gmail.com
Asevelitie 20 32810 Kokemäki

Kullaan Urheilijat, KullU

YU-jaoston puheenjohtaja
Heikki Santa-Nokki
040 507 0715
Levanpellontie 232 29340 Kullaa

Kyläsaaren Kajastus, KylKaj

Puheenjohtaja
Antero Tuomisto
0400 – 208893
aatuomisto@gmail.com

Sihteeri
Erkki Niinisalo 040 512 7615
erkki.niinisalo@kylasaarenkajastus.fi
Kankaantie 13 B 6 28760 Pori

Köyliön Lallit, KöLa

Puheenjohtaja
Kauko Hakala
Salattimentie 90, 27710 Köyliö
0400 834 085
kaukojo.hakala@gmail.com

Lapin Salama, LaSa

Puheenjohtaja
Seppo Ala-Siuru
044 524 0235
seppo.ala-siuru@dnainternet.net
Pajalantie 9 as 1 27230 Lappi

Lapin Tempo, LaTe

Puheenjohtaja
Veijo Aro-Heinilä
02-8260826
veijoah@netti.fi
Vahelankuja 5,27230 Lappi

Sihteeri
Marita Niemi-Koivisto
050 301 2668
marita.niemi@hotmail.com
Pellivahe 4, 27230 Lappi

Lauttakylän Luja,LLuja

YU-jaoston puheenjohtaja
Virpi Laine
050 349 1182
virpi.m.laine@huittinen.fi

Valmennusvastaava
Kari-Pekka Lax
050 366 6185
kari-pekka.lax@huittinen.fi
Huikankulmantie 48 32700 Huittinen

Urheilukoulu- ja nuorisovastaava
Helena Kaasalainen
050 402 2197
helena.kaasalainen@huittinen.fi

Lauttakylän Pyry, LaPy

YU-jaoston puheenjohtaja
Marko Reunanen
040 520 4531
mj.reunanen@gmail.com

Luvian Veto, LuVe

YU-jaoston puheenjohtaja
Petteri Kurkinen
0405567230
pkurkinen@hotmail.com

Merikarvian Into, MeI

YU-jaoston puheenjohtaja
Petri Tähkänen
040 343 2196
ptahkanen@gmail.com

Nakkilan Vire, NaVire

YU-jaoston puheenjohtaja
Mia Rantala
mia.rantala78@gmail.com
Porintie 327, 29250 Nakkila

Noormarkun Nopsa, NoNo

Puheenjohtaja
Ilkka Herrala
050 410 0189
ilkka.herrala@noormarkunnopsa.fi

YU-jaoston puheenjohtaja
Jori Lope
jori.lope@noormarkunnopsa.fi
050 585 8545

Parkanon Urheilijat, ParkU

Postiosoite
Viertokuja 6
39700 Parkano

YU-jaoston puheenjohtaja
Kimmo Kyosti
050 514 9422
kimmo.kyosti@pp.inet.fi

Porin Pyrintö, PoPy

Puheenjohtaja
Lari Haanpää
puheenjohtaja@porinpyrinto.fi

Porin Tarmo, PoTa

YU-jaoston puheenjohtaja
Erkki K. Kangas
044 569 3690
erkki.kangas@porintarmo.fi
Säästäjänkatu 3 as 1, 28360 Pori

Porin Yleisurheilu, PorY

Puheenjohtaja
Kai Koski
050 4372312
kai.koski@veho.fi

Valmennusvastaava, nuoret
Kaisa Ihamäki
ihamaki.kaisa@gmail.com

Preiviikin Kiri, PrKiri

Puheenjohtaja
Henna Smedroos
044-5245995
preiviikin.kiri@gmail.com

Punkalaitumen Kunto, PunKu

YU-jaoston puheenjohtaja
Sami Ali-Rantala
050 5284 805
sami.ali-rantala@punkalaidun.fi

Rauman Työväen Urheilijat, RTU

YU-jaoston puheenjohtaja
Markku Malmsten
050 552 6140
makke.malmsten@outlook.com

Rauman Urheilijat, RU

YU-jaoston puheenjohtaja
Tapio Nordvall
040 5234 003
tapio.nordvall@gmail.com

Säkylän Urheilijat, SäU

YU-jaoston puheenjohtaja
Jukka-Pekka Puumalainen
044 270 9791
sakylan.urheilijat.yu@gmail.com

Siikaisten Sisu, SiiSi

YU-jaoston puheenjohtaja ja nuorisopäällikkö
Keijo Silvola
040 514 4834
keijo.silvola@siikainen.fi

Suodenniemen Urheilijat, SuodU

YUu-jaoston puheenjohtaja
Miia Lumiaianen
045-2081 699
miia.lumiainen@gmail.com

Ulvila Sport Team, UST

Puheenjohtaja
Joni Breider

Valmennusvastaava
Juha Virta
050 434 2729
juhavirta1@wippies.fi

Vammalan seudun Voima, VsV

YU-jaoston puheenjohtaja
Leila Salmi
050 3433 910
leila.salmi@kopteri.net
Kolmiotie 4 38300 Kiikka

Nuorisovalmennuspäällikkö
Matti Kankaanniemi
050 4017274
matti.kankaanniemi@gmail.com

Vampulan Urheilijat, VampU

YU-jaoston puheenjohtaja
Janne Vartia
vampulayu@gmail.com

Vasaraisten Isku, VasIs

YU-jaoston yhteyshenkilö
Tarja Markkanen
(02) 823 6464
tarleena.markkanen@gmail.com

Kirjoita kommentti